Żegnamy śp. Elżbietę Wandę Skibińską

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki." (Ewangelia wg św. Jana 11,25-26)

 

Drodzy Rodacy,

ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o niespodziewanej śmierci Pani Elżbiety Wandy Skibińskiej. Była Ona naszą najlepszą koleżanką i wieloletnią współpracownicą w Zarządzie Fundacji Ojca JM Bocheńskiego oraz wielkim przyjacielem Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii.

Wciąż nie możemy przyjąć do wiadomości, że nie dane nam już będzie z Nią współpracować.

Swoim profesjonalnym zaangażowaniem i chęcią pomocy zaskarbiła sobie sympatię wszystkich osób w Fundacji. Bardzo trudno nam znaleźć słowa pocieszenia wobec tragedii, jaką Rodzinę spotkała.

Życzymy Rodzinie zmarłej dużo siły w zniesieniu żalu, który tylko czas może złagodzi

.

Z darem modlitwy w intencji zmarłej Pani Elżbiety Wandy Skibińskiej oraz Jej Rodziny

 

Zarząd Fundacji Ojca Józefa Marii Bocheńskiego

Życzenia Zarządu Fundacji na Święta Wielkanocne 2024

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
 
"Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu" Mk 16,6"
 
Niech Tajemnica Zbawienia, jaką dał nam Jezus Chrystus przez swoją Mękę, Śmierć na Krzyżu i Zmartwychwstanie umocni w Was Nadzieję na pełniejsze przeżywanie codzienności i królowanie z Nim na wieki! 
 
Pięknych, radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych życzy 
 
Zarząd Fundacji Ojca J.M. Bocheńskiego
Marly,  30.03.2024
 
Zmartwychstanie2024

90 urodziny Pana inżyniera Dionizego Simsona

 

IMG 9872maly

 

 

Szanowni Państwo,

Wczoraj, 13 marca 2024,  były wieloletni Prezes Fundacji Ojca J.M. Bocheńskiego, Pan inżynier Dionizy Simson, obchodził  90 urodziny.

Szanowny i Dostojny Jubilacie!

Z okazji wspaniałego Jubileuszu 90-lecia urodzin, w imieniu członków Zarządu Fundacji Ojca J.M. Bocheńskiego, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz jeszcze wielu lat aktywnej działalności i dalszych sukcesów  zawodowych.

Wieloletnia obecność i praca Dostojnego Jubilata na rzecz Polonii szwajcarskiej jest zawsze we wdzięcznej pamięci grona członków Zarządu  Fundacji i Stowarzyszenia Przyjaciół PMK w Marly.

Doceniamy szczególnie olbrzymi wkład pracy Drogiego Jubilata w rozwój Fundacji oraz życzliwość dla następców kontynuujących wspaniałe tradycje działalności Szanownego Jubilata w naszej Fundacji.

 

   Prezes Fundacji Ojca J.M. Bocheńskiego 

   Andrzej Leszczyński 

 

IMG 9872komp

 

 

IMG 9874komp

 

 

IMG 9875komp

 

 

IMG 9876komp

 

Życzenia na Boże Narodzenie 2023

IMG 20231223 WA0000

 

Szanowni Państwo,
Drodzy Rodacy

"Dzisiejszy świat potrzebuje zasmakować atmosfery tego "momentu decydującego o przeznaczeniu ludzkości", w którym "Bóg stał się człowiekiem". Jest to tajemnica «dziejąca się w ciszy», którą tylko w ciszy można przeżyć na nowo w całej swojej pełni, by pojąć najgłębsze znaczenie miłości Boga.
/Benedykt XVI/"

Z tym pięknym świątecznym przesłaniem Ojca Świętego Benedykta XVI, życzymy naszym Rodakom, aby te Święta Bożego Narodzenia były dla Was radosną uroczystością i zapowiedzią szczególnie głębokiego miłosierdzia Bożego.

Niech Bóg, którego macie w sercu prowadzi Was przez cienie i blaski w 2024 roku.

Spokojnych świąt w ciepłym, rodzinnym gronie

życzy

Zarząd Fundacji Ojca JM Bocheńskiego

Prezes Zarządu Fundacji
Andrzej Leszczyński
Marly

 

 

Życzenia na Święta Wielkanocne 2023

Zmartwychwstanie2023

 

Szanowni Państwo
Drodzy Rodacy,
 
Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei.
 
Życzę w swoim i Zarządu Fundacji imieniu, aby Święta Wielkanocne  przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha!
Niech Zmartwychwstały Chrystus
oświeca drogi codziennego życia,
obdarza błogosławieństwem
i pomaga życie czynić szczęśliwym.
 
Wesołych i ciepłych świąt Wielkanocnych!
 
Andrzej Leszczyński
Prezes Fundacji Ojca J.M. Bocheńskiego 
Jerozolima 2023

Wysokie odznaczenie państwowe dla p. Dionizego Simsona

W dniu 17 marca 2023 roku Pan Dionizy Simson, wieloletni prezes Fundacji im. J. M. Bocheńskiego, inżynier i wynalazca, wielce zasłużony dla szwajcarskiej Polonii i Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii,  został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. 
 
20230317 192314
 
W imieniu wszystkich członków Zarządu Fundacji składamy Panu Dionizemu serdeczne gratulacje z okazji tak szczególnego wyróżnienia. Cieszymy się, iż długoletnia oddana i wierna służba dla Polaków i spraw polskich na helweckiej ziemi została uhonorowana wysokim odznaczeniem państwowym. 
 
Życzymy Panu Dionizemu zdrowia i wszelkiej pomyślności i mamy nadzieje, że jego przykład i postawa będą inspiracją dla młodych pokoleń Polaków.
 
20230317 192428
 
 
20230317 192500
 
20230317 192858

W dniu 15 stycznia 2023 zmarła Pani Maria Simson

Nekrolog

 

W dniu 15 stycznia 2023 odeszła do domu Ojca Niebieskiego Pani Maria Simson, żona wielce zasłużonego dla Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii i długoletniego prezesa Fundacji im. J.M. Bocheńskiego, Pana Dionizego Simsona. Wyrażamy głęboką wdzięczność Pani Marii za wzór życia  wypełnionego troską o pielęgnację wiary i polskich korzeni na ziemi helweckiej. Za pełne życzliwości i  serca wspieranie dzieła Polskiej Misji Katolickiej.
Pragniemy złożyć małżonkowi i bliskim wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia. 
Niech Pan Bóg raczy obdarzyć duszę zmarłej szczęściem wiekuistym. Niech spoczywa w pokoju wiecznym. 
 
Zarząd Fundacji im. J.M. Bocheńskiego

 

Życzenia świąteczne

Dziś we żłobie odpoczywa,
Z nieba zszedłszy prawda żywa:
Które nie będzie zawarte,
Owszem na wieki otwarte;
Że Zbawiciel.
Od Aniołów ogłoszony,
Z Panny w stajni narodzony:
Skąd wesele nam przynosi,
Miły pokój ludziom głosi,
Odkupiciel.
 
IMG 20211223 WA0012 2
 
 
Aby nowo narodzony Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co już martwe; niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności, a Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się umocni nadzieją na cały Nowy 2023 Rok !
 
Radosnych Świąt w gronie rodzinnym życzy
 
Zarząd Fundacji Ojca JM Bocheńskiego
 
Betlejem 20.12.2022 
 

Życzenia Wielkanocne

Szanowni Państwo,

życzę Państwu, aby głębokie przeżycie Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy wydało owoce prawdy i siły ducha.

 

Niech Chrystus Zmartwychwstały, który jest dowodem na to, że Życie wygrywa ze śmiercią, a Dobro wygrywa ze złem, napełni wasze serca nadzieją, miłością i pokojem.

 

Niech dar wiary płynący z tajemnicy Wielkiej Nocy, rozproszy ciemności umysłu i przymnoży odwagi do codziennych zmagań, bo dopóki walczymy jesteśmy zwycięzcami.

 

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

Serdecznie pozdrawiam i pamiętam w modlitwie ,

 

Andrzej Leszczyński

 

Prezes Fundacji Ojca J.M. Bocheńskiego

 

Jerozolima 2022

 

 

Zebranie Zarządu Fundacji

Szanowni Państwo,

Zarząd Fundacji Ojca Józefa Marii Bocheńskiego, po wielomiesięcznym opóźnieniu  z powodu pandemii spotka sie na wymaganym statutowo zebraniu dnia 04.09.2021 w budynku PMK Marly.  Na zebraniu omawiane będą wyniki finansowe Fundacji za rok 2020 oraz sytuacja w bieżącym roku.

Znaczek z okazji roku Ojca Józefa Marii Bocheńskiego

Znaczek z okazji roku Ojca Józefa Marii Bocheńskiego

W roku 2020, Poczta Polska wydala okolicznościowy znaczek o wartości 3,40 zł z okazji roku Ojca Józefa Marii Bocheńskiego. Znaczek został zaprojektowany przez Jacka Konarzewskiego I wydany na papierze fluorescencyjnym w nakładzie 135 000 sztuk. Do publikacji przez Pocztę Polską okolicznościowego znaczna doszło dzięki staraniom ucznia o. Bocheńskiego, Jana Parysa.

Premiera spektaklu “Negocjator”

Premiera spektaklu “Negocjator”

W lutym tego roku miala miejsce na antenie TVP premiera spektaklu “Negocjator”. To fascynująca opowieść o nietuzinkowej postaci jaką był ojciec Józef Maria Bocheński – filozof, logik, dominikanin, sowietolog, żołnierz, pilot. Uczestniczył w wojnie 1920 roku. Przed II wojną światową opublikował zarys etyki wojskowej pt. „De Virtute Militari”. W czasie II wojny światowej był kapelanem Wojska Polskiego w 80. Pułku Piechoty, podczas kampanii wrześniowej brał udział w bitwie pod Kockiem z Samodzielną Grupą Operacyjną Polesie generała Franciszka Kleeberga, a także w II Korpusie we Włoszech, gdzie uczestniczył m.in. w bitwie pod Monte Cassino. Od 1945 profesor filozofii współczesnej na Uniwersytecie we Fryburgu, gdzie w latach 1964 – 1966 był rektorem.

Rok 2020 Rokiem Ojca Józefa Marii Bocheńskiego

Rok 2020 Rokiem Ojca Józefa Marii Bocheńskiego

Senat RP ustanowił rok 2020 Rokiem Ojca Józefa Marii Bocheńskiego, by - jak napisano - "w 25. rocznicę śmierci oddać hołd temu wybitnemu naukowcowi, kapłanowi i patriocie". Za uchwałą głosowało 57 senatorów, od głosu wstrzymała się 1 osoba. 8 lutego 2020 r. przypadła 25. rocznica śmierci Ojca Józefa Marii Bocheńskiego. "Wśród polskich uczonych zajmuje On miejsce wyjątkowe. Reprezentuje najważniejszą polską szkołę filozoficzną, zwaną lwowsko-warszawską" - głosi uchwała.